Ayşe Arzu Yücel – Nefes Terapisti- Yin Yoga Hocası

arzuC.Ü. – Fen Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü bitirdi. 6 yıl Biyolog olarak sağlık sektöründe çalışmalarını sürdürdü. Marmara Üniversitesi Pedagojik formasyon eğitimi alarak öğretmenliğe hak kazandı. Halkla ilişkiler ve reklam eğitimi alarak bu alanda çeşitli sektörlerde genel koordinatör ve halkla ilişkiler uzmanı olarak çalıştı. Ancak ortaokul dönemlerinden itibaren zihnini meşgul eden, bu hayattaki rolünün ne olduğu, yaşamın amacı ile ilgili sorular ve ruhunda giderek yoğunlaşan anlam arayışları onu sayısız eğitim ve atölye çalışmalarına yönlendirdi.

Philip Holt-NLP Modelleme, Kuraldışı Eğitim-Nil Gün ve Saim Koç;NLP, İletişim ve İlişkiler, Özsaygı, Kendinizle Yüzleşin, Gölgelerden Aydınlığa Atölyeleri kapsamında bilinçaltı çalışmaları ve farkındalık programları, Kiara Windrieder  (Aydınlanma fenomeni ‘nin yazarı)- İlahi Nur Enerjisi, Ayça Saygı- Usui Reiki Master, Tuğrul Büyükçopur- Dikşa Enerjisi ile Aydınlanma Çalışmaları, Eski bir Budist Rahip olan Jeff Oliver -Vipassana Farkındalık Programı, Brahma Kumaris Derneği-Ruhsal Farkındalık  ve Sevgi Ersoy-Aragonit Taşı Enerji Çalışmaları ile Pleiades enerji çalışmalarından her birinin katkıları ile kendisinin ve evrenin gerçeklerini tanımlama yolundaki  farkındalıklarını derinleştirdi.

Eğitimleri; Transformal Nefes Vakfı kurucusu ve Transformal Nefes Eğitmeni; Dr. Judith Kravitz yönetiminde – 3 ayrı aşamada gerçekleşen, “Transformal  Nefes Terapistliği Eğitimi”,”Pranik Şifa Eğitimi” – Alan Horne,Oğuz Saygın Danışmanlık-Yaşam Koçluğu, NLP Practitioner, NLP Master , Ege üni.-Aile ve Öğrenci Koçluğu ,Alea Ferhan Gürbüz  ve Ufuk Önen ile Saf Dokunuş Enerji Çalışmaları,Ufuk Önen ile; DEBATE ile Uluslararası geçerliliğe sahip “SOCIETY OF NLP” Richard Bandler Onaylı-NLP Practitioner , National Guild of Hypnotists / U.S.A Onaylı – Hipnoterapi  Programları ve Psikolog – Psikiyatristler Derneği -Temel Psikoloji Eğitimleri , Cihangir Yoga – Yoga Alliance onaylı RYS 200  Yin Yoga Eğitmenlik Eğitimi.

1994’den bu yana  kişisel gelişim alanında çok sayıda teorik ve uygulamalı çalışmalarda bulunduğu kişisel gelişim serüveninin kendisini yönlendirdiği kariyerinde keyifle ilerlemektedir.

Yaşam şekli haline gelen kendini bilme yolculuğunun her bir adımıyla özümsediği tüm bilgi – deneyimlerini  halen devam eden ; çeşitli Ruhsal – Zihinsel Farkındalık Eğitimleri, Seminerler ,Bireysel  Danışmanlık  ,özel – grup Nefes çalışmaları  ve Yin Yoga dersleri ile yaşamlarında fark yaratmak isteyen herkesle paylaşmaya devam etmektedir.