Masaj ve Beden Terapisi

Masaj ve Beden terapisi, beden farkındalığına davet eden bir sistem. Friksiyonlar ve tetik nokta uygulamaları ile kişinin kendi bedeni üzerine yoğunlaşmasını, onu dinlemesini sağlıyor.

Mental düzeyde başlayıp, bedene yansıyan sorunların gündelik yaşam koşuşturmasında farkedilmeleri oldukça zor olabiliyor. Kişinin -uyku dışında- bilinci açıkken bedenini dinlendirmesi ve farkındalığın yükseltilmesi için enerji düzeyinde yapılan bu terapi, deri ve kas dokusunun manuel olarak uyarılmasıyla birleşiyor. Sonuçta beden farkındalığı ortaya çıkıyor.

Friksiyonlar klasik masajdakilere benzemekte ama daha çok sorunlu bölgeler üzerinde yoğunlaşılmakta bu terapide. Uygulayıcı olarak bizler biyoenerji, reiki yardımıyla auranın mental düzeyde ortaya çıkan düzensizlikleri dengelemeyi amaçlıyoruz. Kullanılan araçlar uygulayıcı tarafından kişiye uygun seçiliyor. Kristaller, aromatik yağlar, volkanik taşlar (sıcak taş), ahşap tetik nokta uygulama aletleri ve elbette eller kullanılarak yaklaşık bir, birbuçuk saat süren seans sonunda kişi kendi bedeni üzerinden farkındalık kazanıyor. Çalışmanın başlangıcında ve bitiminde soru/sohbet ile açığa çıkan dengesizlikler üzerine uygulayıcıyla bilgi alışverişi yapılıyor. Gerektiği sürece seanslar en yakın aralık 3 gün olacak şekilde tekrarlanıyor. Seans aralarındaki sürelerde bitki çayları ve gerekli görülen beslenme diyeti ile beden destekleniyor.

Sonuçta uygulayıcının desteğiyle kendinize daha derin bir bakış açısı ile bakmış, düzensizliklerin ve blokajların daha geç olmadan farkına varmış ve bunları düzeltme şansına kavuşmuş oluyorsunuz.